אפשרות מספר 1: הרצאה + טעימה

הרצאה של כ- 45 דקות אשר תכלול תחילה את סיפור תולדות המסעדה וראשית ימי שוק מחנה יהודה. לאחר מכן יינתן הסבר למשתתפים על סוגי הקובה השונים ורכיביו, החל מקובה מטוגן או בשמו המקורי – קובה נבולסיה וכלה במרקי קובה סלק, חמוסתה, סיסקה ועוד. נכיר את הסוגים השונים של המרקים על עדותיו השונות כמו גם את סוגי כדורי הקובה המגוונים. הצורה, אופן הגלגול, המילוי והמרכיבים. בתום ההסברים יצפו המשתתפים בהכנת בצק של כדורי קובה וכן יתנסו בגלגול קובה למרק קובה(סלק). את תוצרי הסדנא ייקחו המשתתפים הביתה. בסוף ההרצאה כל משתתף יקבל גלויה ובה שני מתכונים להכנת מרק קובה וכמובן טעימה של מרק קובה סלק.

משך סך כל ההרצאה והטעימה, כ- 60 דקות והמחיר למשתתף 85 ₪

אפשרות 2: סדנא להכנת מרק קובה +קובה מטוגן+טעימה

הרצאה של כ- 45 דקות אשר תכלול תחילה את סיפור תולדות המסעדה וראשית ימי שוק מחנה יהודה. לאחר מכן יינתן הסבר למשתתפים על סוגי הקובה השונים ורכיביו, החל מקובה מטוגן או בשמו המקורי – קובה נבולסיה וכלה במרקי קובה סלק, חמוסתה, סיסקה ועוד. נכיר את הסוגים השונים של המרקים על עדותיו השונות כמו גם את סוגי כדורי הקובה המגוונים. הצורה, אופן הגלגול, המילוי והמרכיבים. בתום ההסברים יתנסו המשתתפים בהכנת בצק של כדורי קובה וכן יתנסו בגלגול קובה למרק קובה (סלק). למעשה, המרק יתבשל בעזרת המשתתפים ולאורך הסדנא. בנוסף, יצפו ויתנסו המשתתפים בהכנת קובה מטוגן. את יצירות הגלגול נטגן בשמן עמוק חם כך שבסוף ההרצאה כל משתתף ייקח את תוצרי הסדנא הביתה. בסוף העבודה הקשה כל משתתף יקבל גלויה ובה שני מתכונים להכנת מרק קובה וכמובן טעימה של מרק קובה סלק.

משך סך כל הסדנא והטעימה, כ- 90 דקות והמחיר למשתתף 120 ₪

אפשרות מספר 3: סדנא + ארוחה

הרצאה של כ- 45 דקות אשר תכלול תחילה את סיפור תולדות המסעדה וראשית ימי שוק מחנה יהודה. לאחר מכן יינתן הסבר למשתתפים על סוגי הקובה השונים ורכיביו, החל מקובה מטוגן ובשמו המקורי – קובה נבולסיה וכלה במרקי קובה סלק, חמוסתה, סיסקה ועוד. נכיר את הסוגים השונים של המרקים על עדותיו השונות כמו גם את סוגי כדורי הקובה המגוונים. הצורה, אופן הגלגול, המילוי והמרכיבים. בתום ההסברים יצפו המשתתפים בהכנת בצק של כדורי קובה וכן יתנסו בגלגול קובה למרק קובה סלק) את התוצרים ייקחו המשתתפים הביתה וכן כל משתתף יקבל גלויה ובה שני מתכונים להכנת מרק קובה. בסוף הסדנא המשתתפים יסעדו ארוחה מלאה במסעדה.

תפריט סדנא:

  • שישה סוגי סלטים
  • חומוס גרגירים
  • פלטת מטוגנים הכוללת : קובה מטוגן, סיגרים ופסטל תפ"א.
  • פלטת ממולאים הכוללת: ממולאים בשריים וממולאים צמחוניים.
  • מרק קובה אישי לפי בחירה, ארבע סוגים: קובה אדום, קובה חמוסתה, קובה במיה או קובה סיסקה.
  • קנקני לימונדה
  • שתייה חמה ועוגה ביתית

משך סך כל הסדנא והארוחה, כ- 120 דקות והמחיר למשתתף 180 ₪

*במסעדת מורדוך הקיימת משנת 1982 ישנה אפשרות לבצע הזמנות ליחידים וקבוצות, בחדר פרטי או בחלל המסעדה במגוון מחירים על פי דרישת הלקוח. ניתן להרכיב תפריטים בשריים וצמחוניים החל מ-40 ₪ לסועד כולל מע"מ.

*מינימום 20 משתתפים ומקסימום 35 משתתפים לסדנא.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לטלפון:
02-6245169
058-4884424 | ליאת